İngilizce Dergi Örnekleri

ingilizce dergi örnekleri

İngilizce yayınlanan ekonomi, spor, magazin, moda ve siyasi alanındaki dergilerin listesi ve resmi web site adresleri aşağıda listelenmiştir.

 

 

 

 

 

 

Acta Turcica

T2H3TTQEVX3T

Acta Turcica Türkoloji dalında tematik yayın yapan tek akademik dergidir. Altı ayda bir yayınlanmaktadır.Emine Gürsoy Naskali ve Hilal Oytun Altun tarafından editörlüğü yürütülen derginin hakem heyetinde Prof. Dr. İlber Ortaylı, Eski Kültür bakanlığı müsteşarı Prof. Dr. Mustafa İsen gibi isimler bulunuyor. Dergi ilk sayısından beri OCLC tarafından indekslenmektedir. Diğer birçok uluslar arası akademik indeks tarafından düzenli olarak taranmaktadır.
Web site: http://www.actaturcica.com/

Amazing Stories

Amazing Stories (Türkçe: Hayret Verici Öyküler), ilk olarak 1926 yılında Hugo Gernsback’e ait Experimenter Publishing adlı yayımcı firma tarafından yayınlanmış olan Amerikan bilimkurgu dergisidir. Tamamamen bilimkurgu türüne ait yazıları içeren ilk dergidir.
Yayınlanmış sayıların listesi: http://www.philsp.com/mags/amazing_stories.html

White Dwarf – Beyaz Cüce

Beyaz Cüce (İngilizce White Dwarf) Games Workshop tarafından yayımlanmış bir dergidir. Dergi kendisini Games Workshop tarafından üretilmiş minyatür savaş oyunlarını, özellikle de Warhammer Fantasy Battle, Warhammer 40K ve The Lord of the Rings Strategy Battle Game ‘i incelemeye adamıştır.

Blender

Blender, Amerikan müzik dergisidir. Kendini “son müzik ve daha fazlası rehberi” olarak adlandıran dergide ünlülerin erotik fotoğrafları da yer almaktaydı.
http://www.blender.com/

Commentary

ABD’deki Yahudi kuruluşlarının en önemlisi olan Amerikan Yahudi Komitesi (American Jewish Committee – AJC) tarafından finanse edilmekte ve “yeni-muhafazakar” (neo-conservative) çizgiyi temsil etmektedir.
http://www.commentarymagazine.com/

Detail

DETAIL yayın evinin mimarlık ve yapı detayları için bir uluslar arası branş dergisidir. Her bir sayıda özel bir yapı konusu (örneğin beton ile yapı, çatı taşıyıcı sistemleri, tamirat vs.) işlenir.

Discover

Discover halka dönük yayın yapan,bilimsel makaleler yayınlayan bir bilim dergisidir.

Educational Technology Research and Development

ETR&D, Eğitim Teknolojisi Araştırma ve Geliştirme – Eğitim Teknolojisi bilim dalının uluslararası akademik örgütü olan Association for Educational Communications and Technology’nin (AECT, Eğitimsel İletişimler ve Teknoloji Derneği) yayınladığı süreli bir akademik dergidir.
http://www.aect.org/

Electronic Gaming Monthly

Electronic Gaming Monthly (EGM), ABD bazlı ve uzun yıllardır çıkan bir oyun dergisidir. Türkiye’de ise ilk defa Haziran 2006’da yayın hayatına başlamış olup, “Merlinin Kazanı”nı hazırlayan ekip tarafından Ciner Yayın Holding tarafından çıkartılmaktaydı.

Empire

Empire, 1989 yılının temmuz ayından bu yana yayınlanan ve ülkesi İngiltere’de en çok satan film dergisidir. Aynı zamanda, Avustralya edisyonu da bulunmaktadır. Rutin olarak “en iyiler” listeleri yayınlayan dergi, ara ara okuyucuların da oylarıyla “tüm zamanların en iyileri”, “başyapıtlar” gibi listeler de oluşturmuştur.
http://www.empireonline.com/

Entertainment Weekly

Entertainment Weekly (EW olarak da kısaltılır), Time Warner tarafından haftalık olarak yayınlanan Amerika Birleşik Devletleri dergisidir. Film, televizyon, müzik, Broadway tiyatrosu, kitap ve popüler kültür konularını içermektedir.

Esquire

Esquire, Hearst Corporation tarafından kurulan bir erkek dergisi. Yayın hayatına 1932 yılında başlayan dergi 1993 yılından bu yana Türkiye’de yayınlanıyor. Geçmişte; Emre Aköz, Mansur Forutan, Gülse Birsel gibi isimler de derginin Türkiye baskısının editörlüğünü yapmıştır.

FHM

FHM, aslında For Him Magazine Dergisi için yayımlanmış, uluslararası bir aylık erkek yaşam tarzı dergisi.

Forbes

Forbes, iki haftada bir yayınlanan bir iş dergisidir. 1917 yılında İskoçya’dan ABD’ye göç eden B. C. Forbes tarafından kurulmuştur. Onun ölümünden sonra oğlu Bruce şirketin başkanı olmuştur. Bruce’un da ölümünden sonra sırasıyla dergiyi Malcolm Forbes, Steve Forbes, Timothy C. Forbes yönetmiştir. Derginin bugünkü editörü William Baldwin, yayıncısı ise Richard Karlgaard’dır. Forbes’in merkezi New York’ta 5. Cadde üzerindedir.
http://www.forbes.com/

Foreign Policy

Foreign Policy 1970 tarihinde Samuel Huntington ve Warren Demian Manshel adlı iki akademisyen tarafından akademık yazıların yayınlandığı bir dergi olarak yayın hayatına başlamıştır.
http://www.foreignpolicy.com/

Fortune

Fortune ABD’nın en eski iş dergilerinden biridir. 1930 yılında Henry Luce tarafından kurulmuştur. Time dergisi kuruluş sırasındaki ortağı, Time Warner ise bugünkü sahibidir. Düzenli aralıklarla yayınladığı, şirketlerin gelir büyüklüklerine göre sıralamalarını veren listelerle tüm dünyada tanınmıştır.
Website: http://money.cnn.com/magazines/fortune/

Full Circle Magazine

Full Circle Magazine, Nisan 2007’de yayın hayatına başlamış olan bir PDF dergisidir. Derginin hedefi Ubuntu kullanıcılarıdır ve derginin Canonical Ltd. ile bir ilgisi yoktur. Dergide haberler, nasıl yazıları, programlama dersleri ve sorun gidermeyle ilgili ipuçları yer almaktadır. Aralık 2007’de ise podcast serileri başlatmıştır. Derginin bazı sayıları, Ubuntu Türkiye topluluğu tarafından Türkçeye çevrilmiştir.
http://fullcirclemagazine.org/

Game Informer

Game Informer, GameStop tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde aylık olarak yayımlanan video oyunu dergisi. İlk sayısını Ağustos 1991’de çıkaran derginin merkezi Minnesota eyaletindeki Minneapolis şehrinde bulunmaktadır.
http://www.gameinformer.com/

Harper’s Bazaar

Harper’s Bazaar ABD merkezli uluslararası moda dergisi.
ABD’de tek moda dergisi olarak ilk baskısı 1867 yılında yapılan Harper’s Bazaar; orta-yüksek ve yüksek sınıfa hitap eden tarzı ile güzellikten modaya, giyimden popüler kültüre birçok alanda topluma yön vermektedir.
http://www.harpersbazaar.com/

Heavy Metal

Heavy Metal, ilk kez 1977 yılının Nisan ayında yayımlanmaya başlamış, yetişkinlere hitab eden bir Amerikan bilim kurgu ve fantezi çizgi roman dergisidir.
http://www.heavymetal.com/

Hello

Hello!, İngiltere’de ünlü haberlerini ve dedikodularını haftalık yayınlanan bir dergidir. Sırbistan, İrlanda, Hindistan, İspanya, Meksika, Türkiye, Yunanistan ve Kanada’da yayınlanmaktadır.
Instinct Magazine
Instinct Magazine Instinct Publishing, Inc. tarafından yayınlanan, aylık, ABD kaynaklı, gay erkeklere hitap eden dergi. İlk sayısını Kasım 1997’de veren dergi, dünya ülkelerine Curtis Circulation tarafından ulaştırılmaktadır ve dergi ayda ABD’de 300000 okurun eline ulaşmaktadır. Derginin editörlüğünü Mike Wood üstlenmektedir.

Interview

Interview, “The Crystal Ball of Pop” lakaplı bir Amerikan dergisi. 1969’da sanatçı Andy Warhol tarafından kuruldu.
http://www.interviewmagazine.com/

Jane’s

Jane’s Grup (genelde Jane’s denir) özellikle ulaşım ve askeri konularla ilgili olarak yayın yapım yayıncılık kurumu, Fred T. Jane tarafından 1898 yılında kuruldu.
http://www.janes.com/

Journal of the American Chemical Society

Journal of the American Chemical Society, Amerikan Kimya Derneği tarafından 1879’dan beri yayımlanan hakemli, haftalık bilimsel dergidir. Dergi tarihi boyunca Journal of Analytical and Applied Chemistry (Temmuz 1893) ve American Chemical Journal (Ocak 1914) dergilerini de bünyesine kattı. Dergide kimyanın her alanında orijinal makaleler yayımlanmaktadır. 2002’den beri derginin editörü Utah Üniversitesi’nden Peter J. Stang’dır.
http://pubs.acs.org/journals/jacsat/index.html

Life

Life 1936 – 2007 tarihleri arasında yayınlanmış bir ABD dergisidir. 1972’ye kadar haftalık, daha sonra da aylık çıkan dergi toplamda yaklaşık 2100 sayıya ulaşmıştır.
http://www.life.com/Life/

Linux Journal

Linux Journal Houston, Texas’ta kurulu Belltown Media, Inc. tarafından yayınlanan aylık bir teknoloji dergisidir. Dergi özellikle açık kaynak meraklıları için Linux alanında son derece uzman bir bilgi kaynağı olmaya odaklanmaktadır.

Mad

Mad 1952 yılından beri yayınlanmakta olan popüler bir Amerikan mizah dergisidir.

Melody Maker

Melody Maker Birleşik Krallık’ta yayımlanmış, yayımcısı IPC Media’ya göre dünyanın en eski haftalık müzik gazetesiydi. 1926’da müzisyenlere yönelik yayım hayatına başlayan dergi, 2000 yılında ezeli rakibi[1] (ve IPC medya kardeş kuruluşu) New Musical Express’e dahil oldu.

Middle East Quarterly

Middle East Quarterly (Türkçe:Ortadoğu bülteni), ABD düşünce kuruluşu Middle East Forumun 3 ayda bir çıkardığı Mart 1994 yılından beri Ortadoğu ile ilgili siyasi konular yayınlanan strateji politikaları dergisi. Editörlüğü Michael Rubin tarafından yürütülmektedir.

Official Xbox Magazine

Official Xbox Magazine, ABD ve Birleşik Krallık’ta aylık olarak yayımlanan video oyun dergisi.
http://www.oxmonline.com/

Paste

Paste Wolfgans’s Vault tarafından yayınlanan aylık dijital müzik, eğlence dergisi.

PC World

PC World Türkiye, ilk defa İngiltere’de yayımlanan PC World Dergisi’nin Türkiye şubesi olarak yayın hayatına başlamıştır.
http://www.pcworld.com.tr/

People

People (tam adıyla People Weekly), ABD’li haftalık magazin dergisidir.

PlayStation Official Magazine

PlayStation Official Magazine (OPM olarak kısaltılır), Future plc tarafından Birleşik Krallık’ta aylık olarak yayımlanan video oyunu dergisi.
http://www.officialplaystationmagazine.co.uk/

Premiere

Premiere, Amerika Birleşik Devletleri’nde 1987-2007 yılları arasında yayımlanmış haftalık dergi. Derginin orijinal versiyonu Première Fransa’da 1976 yılında yayımlanmaya başlamış ve halen yayımlanmaya devam etmektedir.
http://www.premiere.com/

Q

Q 1986’dan beri çıkan aylık müzik dergisi.
http://www.qthemusic.com/

Revolver

Revolver, Future US tarafından bastırılan aylık hard rock ve heavy metal dergisi.
http://www.revolvermag.com/

Rolling Stone

Rolling Stone, ABD’de 1967 yılında yayına başlamış iki haftalık bir müzik dergisidir.
http://www.rollingstone.com/

Science

Science’ Bilimsel Gelişme için Amerikan Birliği’nin (en:American Association for the Advancement of Science) akademik dergisidir ve dünyanın en prestijli bilimsel dergilerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Scientific American

Scientific American, ilk yayım tarihi 28 Ağustos 1845 olan (önce haftalık sonra aylık olmak üzere) bir popüler bilim dergisidir.
http://www.scientificamerican.com/

Sporting News

Sporting News (önceki adıyla The Sporting News ya da genel kullanımı ile TSN) merkezi St. Louis, Missouri’de olan ABD kaynaklı haftalık spor dergisi, kitabevi ve radyo istasyonudur.
http://www.sportingnews.com/

Sports Car International

Sports Car International, ABD’de yayımlanan, spor otomobiller konusuna odaklanmış otombil dergisi.
http://sci-mag.com/

Sports Illustrated Swimsuit Issue

Sports Illustrated Swimsuit Issue, Sports Illustrated tarafından yıllık olarak yayınlanan dergi. Bu dergide en iyi modeller yılın kapağında yer alabilmek için birbirinden güzel pozlar vermektedirler.
http://sportsillustrated.cnn.com/swimsuit/

Story

Story, gazeteci ve editör Whit Burnett ve ilk eşi Martha Foley tarafından 1931 yılında Viyana’da kurulan edebiyat dergisi.

Stuff

Stuff, ABD’de Dennis Yayıncılık, İngiltere’de Haymarket Grup tarafından çıkarılan erkek dergisi. 18-30 yaş arası erkeklerin ilgisini çekebilecek bilgisayar, mizah, ürün değerlendirme, spor arabalar, video oyunları ve cep telefonlarıyla ilgili içeriğe sahiptir. Ünlü olmak eğiliminde olan aktris, şarkıcılar, modeller ve güreşçilerle röportajlara da yer verir.
http://www.stuff.tv/

The Advocate

The Advocate ABD kaynaklı iki haftalık GLBT haber dergisi.
http://www.advocate.com/

The Diplomat – Bucharest

The Diplomat – Bucharest Romanya’da yayınlanan aylık dergi.
İngilizce yayınlanan The Diplomat, kültürel, politik, ekonomik ve iş yaşamından haberler vermektedir.
http://www.thediplomat.ro/

The Economist

The Economist, Londra merkezli “The Economist Newspaper Ltd.”‘in sahibi olduğu haftalık haber, uluslararası ilişkiler ve ekonomi dergisidir.
http://www.economist.com/

The Improper Bostonian

The Improper Bostonian Boston’da iki haftada bir yayınlanan dergi. Şehir içinde $14.95’e satılan dergide müzik, spor, tiyatro, moda çeşitli konular ve yerel haberler yer almaktadır.
http://www.improper.com/

The New Yorker

The New Yorker ABD’de, röportajların, yorumların, eleştirilerin, denemelerin, kurmaca yazınların, hicivlerin, karikatürlerin ve şiirin içinde bulunduğu bir dergidir.
http://www.newyorker.com/

The Oxonian Review

The Oxonian Review Oxford Üniversitesi mezunlarının hazırladığı, içerisinde edebi metinler ve sanatçı eleştirilerinin bulunduğu dergi.
http://www.oxonianreview.org/

The Source

The Source ABD merkezli aylık hiphop, politika ve kültür dergisidir.

Thrasher

Thrasher 1981 yılında yayın hayatına başlamış ve şu anda Jake Phelps tarafından editörlüğü yapılan aylık kaykay dergisidir.
http://www.thrashermagazine.com/

U.S. News & World Report

U.S. News & World Report, Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington’da basılan bir haber dergisidir. Haftalık basılır ve genellikle, politika, eğitim, güncel olaylar ve ekonomik olaylar ile ilgili haberler barındırır. ABD’deki üniversiteler ile ilgili yaptığı listelerle ünlüdür.

Ubuntu User

Ubuntu User, Linux New Media AG tarafından Mayıs 2009’da başlatılan kağıda basılı bir dergidir.
http://www.ubuntu-user.com/

UHP

Uluslararası Hukuk ve Politika (UHP) Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu (USAK) tarafından yayımlanan hukuk ve uluslararası ilişkiler konulu bilimsel ve hakemli bir dergidir.

Vanity Fair

Vanity Fair, kültür, moda ve politika hakkında Amerika Birleşik Devletleri’nde çıkan bir dergidir.
http://www.vanityfair.com/

Variety

Variety, 1905’te New York City’de Sime Silverman tarafından kurulan bir haftalık eğlence-ticaret dergisidir.
http://www.variety.com/

Vibe

Vibe, yapımcı Quincy Jones tarafından 1993 yılında kurulmuş olan müzik ve eğlence dergisidir.
http://www.vibe.com/

Vogue

Vogue, ABD’de ve 18 ülkede çıkan aylık moda dergisi.
http://www.vogue.com

World Soccer

World Soccer, IPC Media tarafından İngilizce olarak basılan futbol dergisi.
http://www.worldsoccer.com/

Xbox World

Xbox World, Birleşik Krallık’ta aylık olarak yayımlanan eski bir video oyunu dergisi

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.